prz logo.jpg  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

LOGOWWW.jpg 

Prostokąt zaokrąglony: Kategorie

 

 

 

 

 

Ø Camera Mouse

Ø Wspomaganie kliknięcia

Ø Lupa

Ø Emulator Myszy

Ø Ekran

Ø Pisanie bez użycia klawiatury

Ø Synteza tekstu

Ø Rozpoznawanie mowy

Ø Zmiana układu klawiatury

Ø Inne

       Strona główna       Wszystkie aplikacje       O autorze

 

GazeTalk5

Opis:

Jest to program, który pomaga osobom niepełnosprawnym w obsłudze komputer. Za jego pomocą możemy przeglądać pliki z muzyką, filmy , strony WWW, pliki PDF  pisać własne dokumenty oraz wiadomości e-mail. Podczas pisania własnych tekstów możemy korzystać z wbudowanego słownika lub tworzyć słowa. Niestety, ponieważ jest to program w języku angielskim, wbudowany słownik zawiera tylko angielskie zwroty.

 

http://access.uoa.gr/ATHENA/img/Application/253/screenshot_img.jpg

http://access.uoa.gr/ATHENA/img/Application/253/screenshot_img.jpg

 

 

Obsługa:

Po zainstalowaniu należy uruchomić program Config.exe, który znajdziemy klikając  START -> Wszystkie programy -> GazeTalk5 -> Config.exe

Mamy tu możliwość skonfigurowania programu. W pierwszej zakładce możemy ustawić klienta poczty E-mail. Tylko podanie prawidłowych danych pozwoli na późniejsze prawidłowe wysyłanie maili w programie. Druga zakładka to ustawienia. Możemy zmieniać sposoby kontroli (czy chcemy klikać myszką, czy tylko najeżdżać na pola), czas oczekiwania ( w przypadku wybrania opcji kontroli poprzez najechanie na płytkę),  możemy też wybrać tryb SAPI.  Następna karta to układ, możemy wybierać m.in. rozmiar okna, wielkość czcionki, widoczność kursora. W zakładce Patch wybieramy położenie programu Dasher, jeśli ma on współpracować z naszym programem, a także język systemu.

 

Aby uruchomić program, należy znaleźć folder, w którym jest on zainstalowany (w moim przypadku to C:\Program Files\GazeTalk) i uruchomić program GazeTalk5. Niektóre opcje możemy zmienić nie tylko w programie Config.exe, ale również w GazeTalk5 klikając na płytkę SETUP.

 

Obsługa programu jest dość intuicyjna, bardzo łatwo przegląda się strony internetowe i pisze własne teksty. Program dodaje do słownika tworzone przez nas wcześniej słowa dzięki czemu pisanie tekstów staje się dużo szybsze. Aby słuchać muzyki, oglądać filmy lub czytać PDF pliki te muszą znajdować się w folderach MUSIC, MOVIE lub PDF. Foldery te znajdziemy w miejscu, gdzie zainstalowana jest aplikacja GazeTalk5

 

Pobierz:

http://wiki.cogain.org/index.php/File:GazeTalk5_2_2_En.msi

Wymagania systemowe: Adobe Acrobat Reader w wersji 7.0 lub nowszej oraz Microsoft Media Player 9.0.

 

 

 

 
Prostokąt zaokrąglony: